هنرمندان به رفع معضلات شهری کمک کنند

هنرمندان به رفع معضلات شهری کمک کنند

شهردار رشت با تاکید بر لزوم حل معضلات شهری با زبان هنر گفت: برای ایجاد رشتی جدید باید از ظرفیت‌های مختلف نخبگان برای پیشبرد اهداف بهره گیریم.

سید امیرحسین علوی، امروز(شنبه، ۱۱ دی) در آیین اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه رشت در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء(ص) با اشاره به ضرورت انتقال مفاهیم فرهنگی جهت توسعه مدیریت شهری اظهارکرد: خوشبختانه تعامل و همکاری نزدیکی بین مدیریت شهری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در حوزه فعالیت‌های فرهنگی هنری به منظور بیان نیازهای شهری ایجاد شده است.

شهردار رشت با بیان اینکه برای پیشبرد اهداف شهری و انتقال درست مفاهیم نیازمند بهره‌گیری از زبان هنر هستیم افزود: جشنواره فیلم صد ثانیه‌ای با عنوان فیلم کوتاه رشت بستری برای پرداختن به مشکلات و معضلات شهری با بهره‌گیری از ابزار هنر بود که با نگاهی هنری به بیان مشکلات شهری پرداخت.

وی با تاکید بر همراهی و مشارکت مردمی در مدیریت شهری اظهارکرد: برای انجام فعالیت‌ها و امورات شهری نیازمند کمک مردم در همه عرصه‌ها هستیم و باید بستر استفاده مشترک از این ظرفیت ها را فراهم کنیم.

علوی بهره‌گیری از ابزار هنر و ظرفیت هنرمندان را در ایجاد شهری مدرن و پیشرفته بسیار موثر خواند و تاکید کرد: اگر بخواهیم تحولی جدید ایجاد کرده و رشتی جدید بنا نهیم باید از ظرفیت‌های مختلف نخبگان برای پیشبرد اهداف بهره گیریم.

* فضاهای فرهنگی در اختیار اهالی فرهنگ و هنر باشد

محمدحسین واثق کارگرنیا نیز در این آیین استمرار برگزاری اینگونه جشنواره‌ها را موثر در ارتقا روحیه اهالی فرهنگ و هنر دانست و بیان کرد: در شان مردم فهیم فرهنگی رشت نیست که تالار مرکزی رشت با آن همه اعتبار و هزینه جهت احداث و تجهیز، سالها دربهایش به‌روی اهالی فرهنگ و هنر شهر بسته باشد.

رییس شورای شهر رشت با تاکید بر عملی کردن شعارهای مسئولان از آمادگی مجموعه شهرداری رشت جهت تخصیص اعتبار برای تکمیل این تالار خبرداد.

وی با اشاره به دغدغه‌های فرهنگی شورای شهر رشت، کتابخانه مرکزی رشت که هنوز به بهره‌برداری نرسیده است را مورد اشاره قرار داد و گفت: باید فضاهای فرهنگی و هنری در اختیار اهالی فرهنگ و هنر قرار گیرد.

کارگرنیا با بیان اینکه بیشتر هزینه‌های شهرداری به مباحث توسعه‌ای غیرفرهنگی شهر اختصاص یافته است اذعان کرد: شورای شهر و شهرداری آمادگی مشارکت در همه فعالیت‌های فرهنگی را دارد.

در پایان این مراسم از نفرات برگزیده جشنواره فیلم کوتاه رشت، مسابقه اکسیس، مسابقه عکس رشت و سایر مسابقاتی که به مناسبت روز رشت برگزار شد، با اهدای هدایایی تجلیل شد.

0 Comments

دیدگاهی بنویسید: