داوران جشنواره معرفی شدند

داوران جشنواره معرفی شدند

«نادر معصومی»، «رضا میرمعنوی» و «الهه گل محمدی» به عنوان داوران نهایی نخستین جشنواره «فیلم کوتاه رشت» معرفی شدند.

«نادر معصومی»، «رضا میرمعنوی» و «الهه گل محمدی» داوری بخش نهایی این جشنواره را برعهده دارند.

«نادر معصومی» زاده رشت، مستندساز و مدیر فیلم‌برداری سینماست که سه بار کاندیدای بهترین فیلمبرداری از جشن خانه سینما و جشنواره فیلم فجر را در کارنامه خود دارد. «چریکه هورام»، «رسم عاشق کشی»، «شب بخیر فرمانده»، «وقتی همه خواب بودند»، «جایی در دوردست»، «ژانی گه‌ل»،« نشانی»، «مرگ کسب و کار من است»، «تابو»، «دختری با شال قرمز» و «کار کثیف» از آثاری است که فیلمبرداری آن بر عهده معصومی بوده است.

«سیدرضا میرمعنوی» دارنده مدرک درجه یک هنری (دکتری) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با سابقه افزون بر ۵۰ سال فعالیت حرفه‌ای در حوزه سینما، تئاتر و تلویزیون، تولید بیش از ۶۰ فیلم مستند و داستان برای تلویزیون، کارگردانی و بازی در ۱۵۰ اثر نمایشی، تالیف چهار کتاب با عناوین «تاریخ تئاتر گیلان»، «تاریخ تئاتر رشت»، « کارگردانی به روش خودم» و «تنها دونده»، که در دست چاپ است، و مدرس دانشگاه از سوابق میرمعنوی در این حوزه است.

«الهه گل‌محمدی» کارگردان، تهیه‌کننده، مجری طرح و نویسنده بیش از ۵۰ عنوان فیلم مستند، داستانی و نماهنگ و مدرس دانشگاه را دیگر داور این جشنواره است.

فیلم‌های راه یافته به مرحله نهایی جشنواره از سه‌شنبه (۷ دی) به مدت سه روز در سالن وارش مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا (ص) رشت اکران می‌شوند.

اکران آثار برتر جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای و برپایی کارگاه آموزشی با حضور مدرسان برتر استان از برنامه‌های جنبی این جشنواره است.

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره «فیلم کوتاه رشت» ظهر شنبه (۱۱ دی) در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت برگزار می‌شود.

0 Comments

دیدگاهی بنویسید: